Jazyk

Blogy

« Zpět

Dovolená a doprava do Vietnamu

Dovolená a doprava do Vietnamu
Hlavní turistické sezony jsou ve Vietnamu dvě, první trvá od listopadu do března, druhá je mezi červencem a srpnem. Od března do září a od října do března ovlivňují Vietnam monzunová období.

Až se budete chystat na svou dovolenou do Vietnamu, musíte mít vyřízený cestovní pas a především vízum. To vydává velvyslanectví VSR v Praze, ale získat ho můžete i na zastupitelských úřadech v jiných zemích. Vyřízení ale trvá poměrně dlouhou dobu, minimálně sedm pracovních dnů. Turistická víza do Vietnamu mají z pravidla platnost jeden měsíc. Našim občanům se uděluje buď jednorázové, nebo vícenásobné vstupní vízum. Kromě žádosti o Vietnam vízum je nutné doložit i platný cestovní pas a jednu fotografii. Za vyřízení jednoho víza zaplatíte kolem 1800Kč. Hned po vstupu do země je nutné vyplnit pasovou průvodku a do dvou dnů splnit přihlašovací povinnost.

Povinné je očkování proti žluté zimnici, ale jen v případě, že jste před vstupem do země navštívili stát s výskytem této nemoci. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu, žloutence typu A, B, tetanu, japonské encefalitidě, malárii a pro jistotu ještě proti vzteklině.

Z České republiky se do této země nejrychleji a nejlevněji dostanete prostřednictvím letecké přepravy. Bohužel v dnešní době nejsou přímé lety z pražského letiště do Vietnamu k dispozici. Tento druh dopravy zažívá ve Vietnamu v současné době velký rozvoj. Staví se zde nová letiště a modernizují ty stávající. Nejrušnějším letištěm je Tan Son Nhat International Airport nacházející se jen 10 kilometrů od Ho Či Minova Města. Dalším významným letištěm je Noi Bai International Airport, vzdálené 50 kilometrů od hlavního města Hanoj. Z tohoto letiště létají přímé spoje do největších evropských mezinárodních letišť, do Frankfurtu, Londýna, Paříže nebo Varšavy. 2 kilometry od města Da Nang se nachází třetí největší letiště ve Vietnamu, Da Nang International Airport, které slouží převážně pro spoje v rámci asijského kontinentu. Nabídka zájezdů do Vietnamu na www.dulichso.com.

Komentáře